A kínai medicina üzenete:

“ha holnap egészségesek akarunk lenni, akkor erről ma kell gondoskodunk”

A TIENS termékei valóban segítenek javítani az életminőségen.

A TIENS az, ami segít elkerülni/megelőzni végzetes betegségeket idős korban.

Tehát akkor mit képviselnek a TIENS termékek? Mivel állunk szemben? Kell-e ez mindenkinek vagy csak betegeknek? Lehetséges, hogy ez csak placebo? Vagy csupán olyan hatás, ami vak hiten alapszik és egyáltalán nem a termék minőségét tükrözi?

Illetve, ha választani kell akkor miért pont a TIENS étrendkiegészítőit válasszuk? Hisz ma már nagyon sok cég létezik, akik “hasonló” termékeket kínálnak. Manapság nagyon sokat hallani az étrendkiegészítőkről és nagyon sok az ellentmondás.

Tehát mi is ez valójában?

Sokszor amikor kezdünk mesélni az eredményekről, valaki csalódottan mondja “Ah, ezek az étrendkiegészítők…” vagy az orvostól a következőket hallja: “Milyen étrendkiegészítők? Önnek gyógyulnia kell és csak a pénzt pazarolja!”

Tehát kire kell hallgatnia az embernek? Az orvosok egyre több és több gyógyszert írnak fel, amelyeknek rengeteg mellékhatása van. Minden ismerős javasol valamit.

Kinek higyjünk?

Nem szeretnénk senkit sem meggyőzni most azzal, hogy: “Hagyjon fel mindennel és vásároljon TIENS termékeket!”
Ehelyett azt akarjuk mondani, hogy higyjen a józan paraszti észnek. Amit itt megtudhat, az talán segíthet a döntésében, hogy mit válasszon, a TIENS-t vagy valami mást…
Ez az ön döntése!

Tehát mi is az étrendkiegészítő/táplálékkiegészítő?
Miben különböznek a gyógyszerektől és miben különböznek átlagos gyógynövény kivonatoktól és főzetektől?


A táplálék kiegészítő egy természetes nyersanyagból készült aktív anyag, ami egy speciális technológiának köszönhetően ballasztmentes és a szervezetünk sejtjeiben kémiai reakciók korrigálására képes. (*ballasztok: olyan anyagok, amelyek nem várt mellékhatásokat okozhatnak.)

A legjobb példa erre a fokhagyma – mindenki ismeri ezt a növényt és mindenki tudja, hogy vírusölő, féreghajtó, koleszterinszint csökkentő hatású. Ugyanakkor, azoknak az embereknek, akiknek hasnyálmirigy problémája van, nem fogyaszthatják tiszta formában, hiszen súlyos gyulladást idézhet elő. Továbbá gyomorfekélytől vagy patkóbélfekélytől szenvedő betegek sem.

Tehát az a különbség a táplálékkiegészítő és a szimplán természetes anyagok (pl.: gyógynövény kivonatok, főzetek, teák) között, hogy a táplálékkiegészítők ballasztmentesek. Éppen ezért nem vált ki nem kívánt effektusokat és mellékhatásokat.

Önök bizonyára tudják, hogy a szervezetünk sejtekből áll össze és minden, ami a szervezetünkben lezajlik, az azoknak a biokémiai reakcióknak az eredménye, amelyek a sejtekben mennek végbe.
Mindannyian eszünk minden nap és naponta ráadásul többször. Ezt azért tesszük, hogy az ilyen reakciókhoz adjunk hozzávalókat.

Minden elemnek van saját rendeltetése, amely bekerül a szervezetünkbe.
Ugye önök is értik, hogy nem a krumpli és a hús vesz részt a kémiai folyamatokban közvetlen módon, hanem az emésztőrendszerben ezekből a táplálékokból az enzimek hatására keletkezett lebontott anyagok.

Ezek az anyagok fehérjék, nyomelemek, szénhidrátok, zsírok és vitaminok. Mindegyiknek más és más szerepe van a szervezetünkben, de ha nagyon leegyszerűsítjük, akkor:

  • Fehérje – “a sejtek építőanyaga”
  • Nyomelemek – részben építőanyag, részben pedig az enzimek összetevőiben találhatóak meg (*enzimek: minden folyamat “katalizátora” a szervezetünkben, *katalizátor: azok az anyagok, amelyek nem veszik ki közvetlenül a részüket a reakcióban, de a reakciók csak is az ő jelenlétükben mennek véghez)
  • Szénhidrátok – energiaforrás
  • Zsírok – tartalékolt energiaforrás, azaz szénhidrátok hiányában ezek szénhidrátokká bomlanak és így biztosítanak energiát szervezetünknek, de ha többlet van a szénhidrátból akkor a szénhidrátok alakulnak át zsírrá pl.: ha felesleges energiaként kerül be a szervezetünkbe egy kis cukorka vagy egy kis darabka kenyér, akkor átalakul nagy zsírsejtté vagy tartalékolt energiaforrássá, amelyet ha nem használjuk fel – elraktározódik újabb és újabb zsírrétegek formájában. A nőknél bőr alatt raktározódik, a férfiaknál a belső szerveken rakódnak le. Ezzel megnehezítik a gyomor, a bél, a máj, a vese és a szív munkáját.
  • Vitaminok – ők a szervezetünk “építőipari munkásai” pl.: hemoglobin: a hem vas nyomelemet tartalmaz, a globin pedig fehérje. A hemoglobin “építőipari munkásai”: a B12 vitamin és a folsav.

Ha megvizsgáljuk a betegséget, akkor az alapjaiban mindig a sejteken belüli kémiai reakciók rendellenessége van.

Durván szólva akkor következik be rendellenesség ha valamit nem úgy ettünk meg, vagyis alultáplálkoztunk, túltáplálkoztunk vagy valami olyat ettünk meg, amit nem kellett volna.

Ahogy a híres bölcs mondás tartja:

Azok vagyunk, amit megeszünk. Minden betegség az ételtől származik.

Valamilyen betegségek egyértelműen ezek miatt alakulnak ki (pl. érelmeszesedés) és úgy tűnik, bizonyos betegségek pedig egyáltalán nem függenek össze a táplálkozással.
Például vashiány, fehérjehiány és B vitamin hiány esetén vérszegénység lép fel.

Ha klór túltengés lép fel, akkor vérnyomás emelkedés tapasztalható, viszont ha klór hiány van a szervezetben, akkor alacsony vérnyomás következik be, aminek első jele a sós ételek kívánalma.
Ha valakinek krómhiánya van, akkor az a hasnyálmirigy működésének zavarára hívja fel a figyelmet, aminek jele a csokoládé kívánalma.
Akinek rossz az érrendszere, annál megfigyelhető a kávé kívánalma és a gyakori fejfájás is jellemző.
A szervezetünk tanácsot ad nekünk, hogy mit együnk reggelire, ebédre, uzsonnára, tízóraira vagy vacsorára – tehát, hogy milyen ételre van szükségünk.

Tudja-e, hogy az ízfüggőségnek mindig reális fiziológiai alapja van? Ha a szervezetnek valamiből hiánya van, akkor jelzi nekünk ezt. Figyeljen a saját szervezetének a jelzéseire és megtudja, mit kell ennie, milyen életvitelt kell élnie, ahhoz hogy bizonyos korrekciókat hajtson végre a szervezetében.

Az utóbbi időben az ételekben nagyon sok kémia szennyeződés található, mint például: tartósítószerek, stabilizátorok, ízesítők és ezek a sejtekbe kerülve tulajdonképpen megváltoztatják azok struktúráját. Így megnövekszik az elváltozott szövetek aránya, melyek pedig daganatos megbetegedésekhez vezetnek.

Ezen rendellenességek nagyon sokszor nem közvetlenül kapcsolódnak össze az étkezéssel, de a kiindulási tényező mindig ebben található. A gyógyszergyártó cégek tökéletesen ismerik a biokémiai folyamatokat, amelyek a szervezetünkben lezajlanak. Mindig úgy gyártanak le egy gyógyszert, hogy az megváltoztasson valamilyen kémiai reakciót a kívánt irányba. Például csökkenteni vérnyomást vagy a fájdalmat.

Vajon mi lesz akkor, amikor bekövetkezik a kémiai reakció hatása?

Magyarul a gyógyszerek megváltoztatják a szervezetünk kémiai reakcióit úgy, hogy elérjék az adott gyógyszernek a kívánt hatását, ezért mindig lesznek mellékhatások is. Többé-kevésbé, de mindig lesznek!
Mégpedig azért lesznek, mert ez már nem ugyan az a lánc, ami a kezdetektől fogva be volt programozva a szervezetünkbe.
Most képzelje el, hogy megváltoztatták a kémiai reakciót.
Ez idáig a szervezetben ki kellett volna, hogy alakuljon az egyik anyag. Mi megváltoztattuk a reakciót és minden egy másik irányba ment.
Tegyük fel, hogy megettünk valamit: A + B, melyből létrejön egy C anyag. Ha az A-hoz és a B-hez, hozzáadunk még egy D anyagot, akkor már nem C fog létrejönni, hanem valami teljesen más.

Vagyis a szervezet reakciója elindult egy teljesen más irányba és amikor elindult egy teljesen más irányba, akkor mi történik tovább?

Ami ezután fog történni, az nem más, mint ami a betegtájékoztatón fel van sorolva ‘mellékhatások’ címszó alatt a gyógyszer dobozában. Természetesen csak azzal a feltétellel, ha a gyógyszer klinikai kísérleteken esett át minimum 10 éven át.

Mit csinál ezzel szemben a táplálékkiegészítő?

A táplálékkiegészítő hozzáad a kémiai reakcióhoz olyan anyagot, amiből ott hiány volt vagy semlegesíti azt, ami nem kellett volna hogy oda kerüljön illetve csökkenti azt, amiből felesleg van. Egy szóval a táplálékkiegészítő normalizálja, korrigálja a kémiai reakciókat a szervezetünkben, visszaállítva a normális biokémiai láncot a szervezetünkben. Innen származik az a következtetés, miszerint a táplálékkiegészítő nem változtatja meg, hanem csak visszaállítja a szervezetünk biokémiáját. Ezért nincs mellékhatásuk és éppen ezért megelőzik a betegségek okait.

Wishlist 0
Continue Shopping